Urodził się w Moskwie, w rodzinie z wielkimi tradycjami muzycznymi. Już jako dziecko zdobywał laury na konkursach o międzynarodowym zasięgu: na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina dla Młodzieży w Moskwie czy Młodzieżowym Konkursie Pianistycznym im. Giny Bachauer w Salt Lake City.
Jest zdobywcą II nagrody XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2010 roku. Koncertował z czołowymi orkiestrami symfonicznymi, m.in. z BBC Scottish Symphony, Utah Symphony (Salt Lake City), katowickim NOSPR-em czy Orkiestrą Filharmonii Narodowej, pod batutą tak wybitnych dyrygentów jak Gidon Kremer, Andrey Boreyko, Saulius Sondeckis, Dmitrij Sitkovetsky, Antoni Wit, Roman Kofman czy Juozas Domarkas. Pianista, mimo młodego wieku, może pochwalić się bogatym repertuarem obejmującym 10 programów solowych i 12 koncertów fortepianowych. Jest zapalonym wykonawcą muzyki kameralnej, otwartym na nowe dzieła kompozytorów współczesnych.
Spośród trzech koncertów fortepianowych Piotra Czajkowskiego pierwszy znany jest powszechnie. Podczas koncertu zabrzmi jednakże II Koncert fortepianowy G-dur op. 44, wykonany po raz pierwszy w Nowym Jorku w roku 1881, w jego pierwotnej, dłuższej wersji. Koncert został dedykowany wybitnemu pianiście Mikołajowi Rubinsteinowi, który miał brać udział w jego prawykonaniu, plany te udaremniła jego niespodziewany zgon w Paryżu.
VI Symfonia D-dur op. 60 Antonína Dvořáka zaprezentowała niemal czterdziestoletniego kompozytora jako w pełni dojrzałego symfonika. W taki sposób ukształtowała go twórczość czterech mistrzów: Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Richarda Wagnera i przede wszystkim jego przyjaciela Johannesa Brahmsa. Ich wpływy są widoczne w różnych proporcjach w rozmaitych dziełach. Do tego pamiętać należy o związkach Dvořáka z czeskim folklorem, po który tak chętnie sięgał, i który zdaje się w jego muzyce nieustannie zmagać z brzmieniem uniwersalnym.