To już XVII edycja stworzonego przez Jana Waraczewskiego cyklu plenerowych koncertów Muzyka na wodzie. Tym razem dąbska przystań poniesie na swych falach największe przeboje musicalowe , a Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Sławomira Chranowskiego towarzyszyć będą wspaniali wokaliści – Edyta Krzemień i Damian Aleksander. W niezwykłej scenerii Przystani Jacht Klubu AZS w Dąbiu melomani usłyszą m. in. duet z musicalu „Upiór w operze”, „New York, New York, „Memory” z musicalu „Koty” czy „Singing in the Rain” z filmu „Deszczowa piosenka”.
Edyta Krzemień – ukończyła z wyróżnieniem Wydziału Wokalno – Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” (CD) w Teatrze Muzycznym Roma. Kilka lat później zagrała Christine ponownie na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Oprócz tego wcieliła się w postać Fantyny w musicalu „Les Miserables” (złota płyta) w TM Roma, Joanny w thrillerze „Sweeney Todd” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Kali w musicalu „Tarzan” w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Emmy w „Jekyll i Hyde” (CD) w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Siostry Marii Robert w „Zakonnicy w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Molly w musicalu „Ghost” w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, oraz zagrała w monodramie muzycznym „Opowieści Zimowe” (CD) w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Śpiewa w widowisku musicalowym Teatru Roma „Ale Musicale” wykonując główne partie z takich musucali jak: „Mała Syrenka”, „Love Never Dies”, „Jekyll i Hyde”, „Les Miserables”, „Koty”, „Aladyn", „Upiór w Operze”. W musicalu „Piloci” w Teatrze Roma wciela się w rolę Niny (złota płyta).
Koncertuje w Filharmoniach w całej Polsce repertuarem musicalowym a także filmowym (muzyka m.in. Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Krzesimira Dębskiego, Zbigniewa Preisnera a także Hanza Zimmera czy Jamesa Hornera). Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę „W poszukiwaniu dróg. Nowe i stare kolędy” (platynowa płyta). Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła w megaron Concert Hall w Atenach a takżę na festiwalu „Klara Music Festival” w Brukseli oraz „Haifa Film Festival” wykonując utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Zaśpiewała w spektaklu Z.Preisnera ii E.Lipskiej „2016 Dokąd?” w NFM we Wrocławiu (DVD). Zaśpiewała na 29. Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. W 2015 roku dostała się do bazy wokalistów „Cirque du Soleil”. Dubbinguje, jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w najstarszej bajce Walta Disneya „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Współpracuje z SDI Media w zespole dubbingowym, w charakterze wokalistki w takich filmach jak m.in. „Ralph Demolka w internecie”, „Mary Poppins”, „Kraina Lodu: Przygody Olafa”, „Piękna i Bestia”, „Kopciuszek”, „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”.
Jest wykładowcą na specjalności: musical, w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od lat szkoli swój głos i zamiłowania do różnych gatunków muzycznych podczas warsztatów wokalnych „European Vocal Camp” pod okiem mistrzów takich jak Andres Martorell, Magdalena Navarrete, Monique Thomas, Richard Halton czy Irene Shams. Uczestniczyła w zajęciach z m.in. Musical Theatre, World Music, Flamenco, Jazz, czy Afro – Cuban Harmonies.
Damian Aleksander – aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser. Wykładowca akademicki.
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu braci Moe, Koty, Les Miserables czy Upior w operze, w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą.
Artysta współpracuje min. z takimi instytucjami, jak: Teatr Muzyczny w Poznaniu (główna rola w Jekyll&Hyde, Nine i Fester w Rodzinie Addamsów), Teatr Syrena (Fester w Rodzinie Addamsów, Dan w Next to Normal, Denis w Rock of Ages).
Wziął udział w blisko 100 koncertach musicalowych granych z towarzyszeniem polskich filharmonii pod batutą dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej S. Chrzanowskiego. Można go zobaczyć w rodzimych serialach (m.in. Zostać Miss, Kryminalni, Hotel 52, Klan, Barwy szczęścia), a także w filmie Toilet out of Order M. Bilskiego. Ponadto zrealizował polską wersję serialu popularno--naukowego Test Case wraz z Discovery Channel.
Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Midella.
Był felietonistą w magazynach Live and Travel i Łódź u Fly?. Autor Lapidariow podrożnych – tomiku aforyzmów i zdjęć z podróży po Indiach i Nepalu. Razem z Magdaleną Miśką-Jackowską na antenie RMF Classic współtworzył przez dwa sezony program o tematyce musicalowej Z musicalem pod rękę.
Od 2012 r. współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu Korczak Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. Tam też pojawił się w roli tytułowej w musicalu Upiór w operze oraz Lejzora Wolfa w Skrzypku na dachu. W sezonie artystycznym 2016-2017 wyreżyserował dwie produkcje: organizowaną przez OiFP Galę Sylwestrową i świąteczny koncert kolęd i pastorałek Bóg się rodzi w Kościele Katedralnym św. Michała Archanioła w Łomży (reżyseria tv)., w których również wystąpił. Jest inicjatorem i realizatorem widowiska muzycznego Tribute to Musical, którego zapis audio ukazał się na płycie w tym roku. Obecnie gra jedną z głównych ról – mecenasa Komarowskiego – w najnowszej produkcji OiFP Doktor Żywago.
Sławomir Chrzanowski – obecnie jeden z czołowych polskich dyrygentów. Od ponad 25 lat pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej. Razem z miejscową orkiestrą dał już ponad 2000 koncertów na różnych estradach w kraju i za granicą. Współpracuje z większością polskich orkiestr filharmonicznych i kameralnych, w tym także z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Kilkakrotnie gościł w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte dla studentów z zakresu historii muzyki polskiej i dyrygentury. Został mianowany honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu (USA). W 2002 roku wystąpił w słynnym Carnegie Hall z koncertem muzyki polskiej oraz w Orchestra Hall w Chicago z Koncertem Trzech Polskich Tenorów. Ze znaną na całym świecie orkiestrą Chicago Philharmonic współpracuje stale od 2004 roku.
Cykl koncertów w Jacht Klubie AZS to wyjątkowe połączenie muzyki i żeglarstwa – dwóch największych pasji Jana Waraczewskiego , skrzypka i wieloletniego koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego, choć już bez swojego charyzmatycznego twórcy, po raz siedemnasty zabrzmi na wodach dąbskiej przystani. Poprzednie edycje koncertów przyciągnęły prawdziwe tłumy. Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadzi się rokrocznie ponad tysięczna publiczność, a niecodzienna sceneria sprawia, że każdy koncert jest wyjątkowy.
Zobacz wspomnienie o Janie Waraczewskim:
Tegoroczny koncert odbędzie się w sobotę, 29 czerwca o godz. 22:00 na przystani Jacht Klubu AZS w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Przestrzennej 9. Wstęp wolny.
Współorganizatorem koncertu jest Jacht Klub AZS Wszystkim z Państwa, którzy zechcą skorzystać z zaproszenia na koncert Jacht Klub AZS podpowiada:
1. Parkowanie przebiega sprawnie, ale jest nieco czasochłonne. Nie odkładaj przyjazdu na ostatnią chwilę.
2. Weź ze sobą sweter lub kurtkę: chłodne wieczory potrafią zaskoczyć, a i komary z Lubczyny lubią wpaść na koncert.
3. Prosimy śledzić prognozę pogody i w razie czego przygotować kurtki przeciwdeszczowe i peleryny, albowiem parasole chronią wprawdzie użytkownika, ale podlewają podstępnie sąsiadów. Pamiętajmy też, że parasole ograniczają widoczność osobom z tyłu.