Zespół tworzą młodzi perkusiści – wyróżniający się uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie, pracujący pod kierunkiem Dariusza Jagiełło – muzyka Filharmonii w Szczecinie oraz nauczyciela klasy perkusji.
Scenę sali kameralnej wezmą we władanie młodzi perkusiści! Energetyczny występ, odbędzie się 8 czerwca o godzinie 17.00. Bilety w cenie 5-10 zł będzie można kupić w kasie i na
filharmonia.szczecin.pl od środy 29 maja. od godz. 13.00.
Szczecin Young Percussion powstał z inicjatywy
Dariusza Jagiełły – muzyka naszej Orkiestry oraz nauczyciela klasy perkusji w szczecińskich szkołach muzycznych. Pod jego kierownictwem zespół pracuje do dziś. Skład, ze względu na powiązanie z edukacją muzyczną, ulega niemal corocznej rotacji. Tym razem na scenie obok Dariusza Jagiełły pojawią się: Dawid Modzelewski Michał Kram, Krzysztof Klukowski, Wiktoria Kościańska, Zuzanna Mazurek i Antonina Kadur.
Grupa nieustannie się rozwija. Do największych osiągnięć zespołu należą laury zdobyte na konkursach, m.in.: III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Perkusyjnych Zespołów Kameralnych w Poznaniu w 2004 roku, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu w 2009 oraz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Warszawie w roku 2010. Zespół miał okazję prezentować się w wielu miastach Polski (m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Słupsku i Warszawie). Koncertował również w Niemczech (podczas Polsko-Niemieckich Warsztatów „Pomerania”) oraz w Danii.
Die Ausstellung ist während der Veranstaltung verfügbar:
Wystawa malarstwa free | Maggie PiuWystawa obrazów i grafik Maggie Piu to podróż w krainę wyidealizowanego Piękna. Autorka nie ukrywa, że chce w odbiorcy wzbudzić te emocje, które przez tzw. sztukę współczesną były wypierane, więc zamiast poczucia lęku czy brzydoty chce wzbudzić poczucie PIĘKNA, MIŁOŚCI, ZACHWYTU. Sztuka nie musi boleć. To co przetrwało przez stulecia, to właśnie piękno i kunszt ludzkich dzieł, zarówno w malarstwie czy rzeźbie, jak architekturze i innych dziedzinach sztuki. Maggie Piu jest niczym bohater powieści „Pachnidło” Jan Baptysta Grenouille, który obsesyjnie chce zatrzymać i doskonalić coś nieuchwytnego, ale w przeciwieństwie do niego Maggie Piu nie uśmierca kobiet, wręcz przeciwnie obsesyjnie obdarza je doskonałością i daje im nieśmiertelność.
Maggie Piu tworzy w cyklach. Każda z serii obrazów jest poświęcona konkretnemu tematowi, chociaż serie łączą się ze sobą płynnie, przechodzą jedna w drugą. Bazą jest zawsze KOBIETA, zmienia się kontekst, ornament, format. Obrazy artystki są czytelne w przekazie, ale pojawiają się w nich symbole, które przemyca, by nie była to tylko sztuka dekoracyjna, ale też pretekst do kreatywnego myślenia i poszukiwań kulturowych.
Na wystawie zobaczymy między innymi obrazy z serii „POP-DIVY”, gdzie inspiracją była opera, a w rolę głównych bohaterek wcielają się prawdziwe kobiety ze świata współczesnego filmu czy muzyki, jak chociażby Jennifer Lopez w roli Carmen.
Prezentowany będzie również cykl obrazów inspirowanych kulturami świata, haftów i tatuaży „FREEWOLNE PASTERECZKI”, gdzie Maggie Piu przemyca symbolikę polskich obyczajów; ta seria powstała w 100-letnią rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych po odzyskaniu Niepodległości, stąd ten przewrotny tytuł, który można odczytać jako interferencję pojęć „wolność” i „frywolność”, według Maggie wolność słowa i wolność myśli. Zobaczymy również obrazy inspirowane światem mody pod ogólnym tytułem „FASHION GAMES”, gdzie królują charakterystyczne akcenty czołowych marek modowych.
Podsumowując, będzie to podróż bardzo kobieca, ale interesująca również dla mężczyzn, gdzie KOBIETY będą mogły zobaczyć doskonałość swojej płci, a mężczyźni, mimo ich braku na obrazach, odnajdą obiekty swoich westchnień.