Ignacy Jan Paderewski (1860-1941)
Sześć pieśni do słów Adama Mickiewicza op.18
No. 1 Polały się łzy
No. 2 Piosnka dudarza
No. 3 Moja pieszczotka
No. 4 Nad wodą wielką
Ignacy Jan Paderewski (1860-1941)
Danses polonaises Op.9, Mazurek a-moll
Karol Szymanowski (1882-1937)
Dwanaście Pieśni Kurpiowskich Op.58
No. 3 Uwoz, mamo roz
No. 9 Zarzy ze kuniu
Fryderyk Chopin (1810-1849)
Mazurek a-moll Op. 67, No. 4
Fryderyk Chopin (1810-1849)
Zbiór dziewiętnastu pieśni Op. 74
No. 1 Życzenie
No. 2 Wiosna
No. 8 Śliczny chłopiec
Fryderyk Chopin (1810-1849)
Mazurek a-moll Op.17, No. 4
Fryderyk Chopin (1810-1849)
Zbiór dziewiętnastu pieśni Op. 74
No. 9 Melodja
No. 10 Wojak
No. 12 Moja pieszczotka
Karol Szymanowski (1882-1937)
Mazurek Op.50, No.1
Karol Szymanowski (1882-1937)
Rymy dziecięce Op. 49
No. 15 Kot
No. 11 Gil i sroka
No. 20 Nikczemny szpak
Witold Lutosławski (1913-1994)
Piosenki dla dzieci
O Panu Tralalińskim
Für die Anmeldung zum Newsletter ist die folgende Einwilligung und Erklärung erforderlich!
Cykl INTERMEZZO w sezonie artystycznym 2018/2019 to okazja do uczestnictwa w wyjątkowych koncertach kameralnych, w których pierwsze skrzypce grają utalentowani Artyści Szczecina, uznani nie tylko w naszym mieście, ale w całym kraju i poza nim. Już 11 grudnia 2018 roku w ramach cyklu INTERMEZZO na scenie kameralnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wystąpi sopranistka Aldona Bartnik z akompaniamentem holenderskiego pianisty, Maurice’a Lammerts van Buerena. Ten polsko-holenderski duet wystąpi z projektem „Melancholia”, poświęconym pieśni artystycznej i mazurkom fortepianowym wybitnych polskich kompozytorów jak Chopin, Szymanowski czy Paderewski. Koncert promować będzie polską premierę albumu „Melancholia”.
Aldona Bartnik jest absolwentką Królewskiego Konserwatorium w Hadze, gdzie doskonaliła swój warsztat artystyczny pod kierunkiem Rity Dams, Petera Kooij, Michaela Chance, Jill Feldman oraz Pascala Bertina. Jest stypendystką programu Artysta Rezydent, przyznawanego przez Polski Instytut Muzyki i Tańca, który realizowała przy współpracy z Akademią Muzyki Dawnej w Szczecinie. Jej działalność artystyczna została również doceniona przez Prezydenta Miasta Szczecin w postaci otrzymanego w 2018 roku Stypendium Twórczego. Artystka aktywnie promuje polską muzykę za granicą, zarówno jako śpiewaczka, jak i organizatorka koncertów oraz warsztatów. Działalność ta przyniosła jej nominację do nagrody Polonus 2016, przyznawanej przez Polonię holenderską.
Sopranistka została zakwalifikowana do półfinału konkursu wokalnego Concours Corneille we Francji oraz otrzymała III nagrodę na 4. Międzynarodowym Wokalnym Konkursie Muzyk Dawnej Canticum Gaudium w Poznaniu. Występowała na najbardziej prestiżowych scenach Europy i w Stanach Zjednoczonych m.in.: w Lincoln Center w Nowym Jorku, Wigmore Hall w Londynie, Royal Albert Hall, Concertgebouw Amsterdam, Tivolivredenburg Utrecht, BOZAR, Rudolfinum.
Uczestniczyła również w renomowanych festiwalach taki jak: Boston Early Music Festival, Utrecht Early Music Festival, MAFestival in Bruges, International Festival Wratislavia Cantans, Gent Festival van Vlaanderen, Serenade! Washington DC Choral Festival, International Young Artist’s Presentation oraz Festival de Saintes. Na stałe współpracuje z wybitnymi osobowościami artycznymi m.in. Giovannim Antonini,, Benjaminem Bayl, Fabio Bonizzonim, Philippem Herreweghe, Peterem van Heyghen, Konradem Junghanel, Tonem Koopman, Václavem Luks, Paulem McCreesh, Andrew Parrott oraz Josem van Veldhoven.
W jej dorobku artystycznym znajduje się sześć solowych albumów nagranych z Wrocław Baroque Ensemble dedykowanych polskiej muzyce dawnej. Trzy z nich otrzymały nominację do nagrody fonograficznej Fryderyk.
Maurice Lammerts van Bueren, absolwent amsterdamskiego Konserwatorium, gdzie studiował m.in. pod kierunkiem Jana Wijna i Ludmilly Baslawskaji. Pianista swoją karierę poświęcił kameralistyce, a przede wszystkim akompaniowaniu śpiewakom. Na swoim koncie ma współpracę z takimi Artystami jak: Angelika Kirchschlager, Henk Neven, Florieke Beelen,Thomas Oliemans, Marcel Reijans, Mattijs van de Woerd, Lilian Farahani, EkaterinaLevental, IreneMaessen, HenrietteFeith, Karolina Hartman, Robert Holli Hans Pieter Herman. Jest założycielem i pianistą grupy wokalnej Coco Collectief, która skupia się przede wszystkim na pieśni artystycznej.
Jest też doświadczonym muzykiem kameralnym. Jako część Trio Suleika (2001-2014) został nagrodzony “KersjesAward”, najbardziej prestiżową nagrodą z obszaru kameralistyki w Holandii. Koncertował w Belgii, Niemczech, Francji, Szwecji, Słowenii, Syrii czy Stanach Zjednoczonych. Wykłada w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Od 2008 roku gra wyłącznie na fortepianach firmy Steinway & Sons.
Album „Melancholia” ukaże się jesienią nakładem wytwórni Zefir Records i będzie także dostępny na platformie Spotify. Projekt „Melancholia” realizowany jest w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.
VIDEOS UND FOTOS
Zrealizowane w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.
Mecenas
DETAILS
Artyści Szczecina | Aldona Bartnik 11-12-2018 19:00
KammersaalFilharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
ul. Małopolska 48
70-515 Szczecin