Anna Fedorova, Christoph Eschenbach, Sharon Kam, Benjamin Beilman, Denis Kozhukhin, Francesco Tristano, Derrick May, Jess Gillam, Patti Austin, Marcin Masecki, czy Manhattan Transfer, to tylko wybrane nazwiska i zespoły, które uświetnią II połowę sezonu artystycznego 2019/2020 w Filharmonii w Szczecinie.
Für die Anmeldung zum Newsletter ist die folgende Einwilligung und Erklärung erforderlich!
Niebawem ruszy przedsprzedaż abonamentów (24 września i 25 września) oraz sprzedaż biletów (26 września).
Repertuar na II połowę sezonu artystycznego 2019/2020 (styczeń-czerwiec 2020) wraz z informacjami o cenach biletów jest już dostępny w kasach w formie drukowanej, w kalendarium na naszej stronie oraz w pliku PDF w zakładce „do pobrania”.
Kalendarium sprzedaży:
19 września godz. 14:00 – opublikowanie programu na II połowę sezonu 2019/2020 na stronie internetowej,
24 i 25 września, od godz. 13.00 – przedsprzedaż abonamentów* w kasach,
26 września, godz. 10.00 – rozpoczęcie sprzedaży biletów przez internet,
26 września, godz. 13:00 – rozpoczęcie sprzedaży i rezerwacji biletów** w kasach.
W tym roku wcześniej, bo jeszcze przed jego oficjalną inauguracją, mamy dla naszych melomanów małą niespodziankę – już od czwartku 19 września będą oni mogli poznać repertuar na drugą połowę sezonu. A jakie muzyczne niespodzianki czekają nas już od stycznia?
W 2020 roku będziemy obchodzić 250 rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena i z tej okazji zagoszczą się w Szczecinie wyjątkowi artyści – skrzypek Benjamin Bailman oraz pianista i dyrygent Christoph Eschenbach – którzy w ramach cyklu GRANDIOSO, zaprezentują szczecińskiej publiczności dzieła kompozytora. Dwa wyjątkowe koncerty pozwolą nam usłyszeć dzieła Beethovena w dwóch zupełnie różnych odsłonach.
W cyklu GRANDIOSO naszym gościem będzie także Sharon Kam jedna z najlepszych klarnecistek świata, współpracująca z uznanymi orkiestrami w Stanach Zjednoczonych, Europie czy Japonii i pasjonująca się także muzyką kameralną. Usłyszymy również Jess Gillam – zwyciężczynę Sound of Classical Poll (Classic Brits 2018) i finalistkę BBC Young Musician (2016) – pierwszą saksofonistkę, która podpisała kontrakt z Decca Classics.
Do Filharmonii w Szczecinie powrócą także dwaj młodzi utalentowani pianiści, którzy w minionych sezonach zachwycili szczecińską publiczność. Pierwszy z nich, to Denis Kozhukhin, jeden z największych pianistów swojego pokolenia. Krytycy jego występy określają jako czarujące, hipnotyzujące, władcze, a koncerty nazywają wielkimi muzycznymi doświadczeniami. Drugi młody wirtuoz fortepianu, to interpretator klasyki i kompozytor muzyki elektronicznej – Francesco Tristano. Zaskakujący publiczność sal koncertowych i scen klubowych młody pianista łamie zasady klasycznej interpretacji.
Wśród wybitnych młodych pianistów pojawi się także Anna Fedorova, urodzona w 1990 r. w Kijowie, która wystąpi w maju w cyklu FILM-HARMONY. Studentka Międzynarodowej Akademii Pianistycznej Incontri col Maestro w Imoli. Obecnie kształci się pod kierunkiem Leonida Margariusa i jest już laureatką młodzieżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Konkursu Chopinowskiego w Moskwie (2004), the Dorothy Mackenzie International Piano Competition w Nowym Jorku, konkursu w Tbilisi (2005).
Pojawią się także inne muzyczne niespodzianki. W cyklu ESPRESSIVO w Filharmonii wystąpi The Manhattan Transfer – najsłynniejszy wokalny zespół z pogranicza jazzu i muzyki popularnej, zdobywca dziesięciu nagród Grammy oraz dwudziestu nominacji do tej nagrody. Grupa współpracowała i nagrywała również z takimi gwiazdami jak Tony Bennett, Bette Midler, Phil Collins, B.B. King, Chaka Khan czy James Taylor. Manhattan Transfer wciąż zaskakuje inwencją twórczą i witalnością. Na koncercie wykona swoje największe przeboje i zapewne także ujazzowione kolędy nagrane na słynnej płycie „An Acapella Christmas”.
Na koncert do Szczecina przyjedzie także Patti Austin – amerykańska wokalistka rhythm'n'bluesowa, która swoje autorskie numery zaczęła nagrywać już w 1965. Wokalistka dzieliła scenę między innymi z Paulem Simonem, Billym Joelem, Joe Cockerem i Robertą Flack.
W cyklu SOUNDLAB pojawi się m.in. Derrick May – ikona i prekursor gatunku detroit techno. Twórca pionierskich dzieł muzyki elektronicznej, które zyskały już miano klasycznych. W złotej sali w Filharmonii w Szczecinie towarzyszyć mu będzie Orkiestra symfoniczna, a koncert poprowadzi Dzijan Emin, multiinstrumentalista, producent i kompozytor, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z duetami Air i Daft Punk. W tym samym cyklu wystąpi także Noon – legendarny producent hiphopu i muzyki elektronicznej znany np. ze współpracy z kultowymi projektami jak Grammatik oraz PEZET/NOON
W drugiej połowie nowego sezonu nie zabraknie też perełki w postaci naszego artysty rezydenta – Marcina Maseckiego. Jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków w Polsce pojawi się z kolejnymi projektami, między innymi z najnowszm solowym – „Mazurki”. Wraz z Jazz Band Młynarski-Masecki zaprezentuje także utwory z drugiej płyty grupy zarejestrowane w maju 2019 roku – polskie piosenki sprzed kilkudziesięciu lat nagrane w napisanych przez siebie aranżacjach orkiestrowych.
Pełny repertuar będzie dostępny od 19 września! Nowy sezon artystyczny to wiele wyjątkowych spotkań z muzyką i artystami, a dla nas także spotkań z Państwem!
* Przedsprzedaż abonamentów (bez możliwości rezerwacji) w kasach ruszy we wtorek 24 września o godz. 13.00. Przez abonament rozumie się zakup dla jednej osoby co najmniej 5 biletów na 5 różnych koncertów na sali symfonicznej oznaczonych kategorią biletu N z wyjątkiem:
wydarzeń z ceną specjalną (te są oznaczone literką S);
wydarzeń edukacyjnych;
wydarzeń odbywających się w sali kameralnej.
Jeżeli osoba kupująca abonament zechce kupić także inne bilety, będzie mogła to zrobić (24 i 25 września w kasie obsługiwane będą tylko osoby kupujące abonament lub abonament i inne bilety). W tych dniach rezerwacje nie będą dokonywane.
** Sprzedaż i rezerwacje biletów w kasach ruszą 26 września o godz. 13.00. Wszystkie maile dotyczące rezerwacji przesłane do kasy – do 26 września do godz. 13:00 – nie będą rozpatrywane.