Masz talent? Marzysz, żeby wystąpić w złotej sali Filharmonii w Szczecinie? Nasze koncerty z cyklu EduVirtuoso udowadniają, że jest to możliwe. Występ na scenie lodowego pałacu to niezapomniane przeżycie, którego doświadczyli już młodzi wokaliści i instrumentaliści.
Für die Anmeldung zum Newsletter ist die folgende Einwilligung und Erklärung erforderlich!
Od najbliższej niedzieli na naszym kanale YouTube i profilu Facebook co tydzień będą pojawiały się krótkie filmy z kolejnymi młodymi muzykami, którzy wzięli udział w koncercie EduVirtuoso – symfoniczny talent show
Zobaczmy jeszcze raz, jak z pewnością siebie, bez tremy, a przede wszystkim z wirtuozerią młodzi instrumentaliści pięknie zaprezentowali się publiczności zebranej w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.
Cykl koncertów EduVirtuoso to wydarzenia, w których bierze udział utalentowana młodzież, zarówno ta grająca na instrumentach, jak i śpiewająca. Pierwszy casting do koncertu EduVirtuoso ogłosiliśmy we wrześniu 2018 r. Szukaliśmy utalentowanej młodzieży, grającej na różnych instrumentach. Zgłosiło się przeszło 60 instrumentalistów, a jury konkursu w składzie Dorota Serwa – dyrektor Filharmonii w Szczecinie, Jolanta Szczepaniak – wokalistka jazzowa, pedagog i Norbert Twórczyński – dyrygent, pedagog wybrało siedmioro.
Byli to: Blanka Kojalewicz, która wykonała na fortepianie „Koncert z Kukułką cz. II" Zenona Kowalowskiego, Piotr Piętal, który wykonał na gitarze „Koncert na gitarę D-dur RV 93" Antonia Vivaldiego, Jagoda Bytniewska-Judasz, która zagrała na wiolonczeli „Łabędzia" Camille Saint – Saens, Salomea Gajda, która wykonała na skrzypcach „Menuet" Johanna Sebastiana Bacha, Antoni Szufliński, który zagrał „Suitę bułgarską na akordeon i orkiestrę" Wiaczesława Siemionowa, Wojciech Dąbrowski, który zagrał na saksofonie „Arię” Eugene Bozza i Krzysztof Nosal, który wykonał „Koncert Dziecięcy na trąbkę" Wiaczesława Szczełokowa.