EduFilharmonia Szczecin zaprasza młodych melomanów, ich nauczycieli, opiekunów i rodziców na nowy kanał w serwisie YouTube. Pomimo jesiennych chłodów rozgrzejemy tam wszystkich tych, którzy spragnieni są spotkań z muzyką połączonych z dobrą zabawą i dawką wiedzy.
Für die Anmeldung zum Newsletter ist die folgende Einwilligung und Erklärung erforderlich!
EduFilharmonia powraca do sztandarowych produkcji, ale w nowej, odświeżonej odsłonie, z nową energią i... na nowym kanale w serwisie YouTube.
Znajdziecie tam warsztaty Raniutto dla dzieci w wieku 1-6 lat, koncerty kameralne z cyklu „Donuta w drodze”, przeznaczone dla dwóch grup: przedszkolnej i wczesnoszkolnej, oraz koncerty szkolne dla starszej młodzieży – z klas IV-VII szkoły podstawowej. Na nowym kanale EduFilharmonia Szczecin umieściliśmy także wszystkie archiwalne produkcje i koncerty edukacyjne, więc jest to teraz miejsce pełne muzyki, wiedzy i zabawy, z którego korzystać mogą zarówno uczniowie w szkołach, uczący się zdalnie, jak i najmłodsi i ich rodzice.
Jak zabić jesienną nudę? Bawiąc się z EduFilharmonią!
Raniutto Sensorki
W tej części sezonu warsztaty Raniutto, ze względu na bezpieczeństwo maluchów, odbywają się tylko online.
Dotychczasową prowadzącą, wiolonczelistkę naszej orkiestry Natalię Wesołowską wsparła druga prowadząca – Alina Krzyżewska – która gra w orkiestrze gra na skrzypcach, ale zarazem jest specjalistką terapii metodą integracji sensorycznej. Dzięki połączeniu wiedzy i wrażliwości dwóch muzyczek warsztaty Raniutto Sensorki niosą jeszcze więcej pożytecznych i rozwijających aktywności dzieci treści. Rodzice zaś w każdym odcinku dowiadują się, jak mogą wspomóc rozwój sensoryczny swoich pociech w codziennych zabawach i sytuacjach.
Premierowe odcinki warsztatów w soboty 31 października, 7, 14, 21 i 28 listopada oraz 5, 12 i 19 grudnia o godzinie 11:15 na nowym kanale YouTube EduFilharmonii.
DoNuta w drodze
Uwielbiana przez dzieci DoNuta, czyli Agata Kolasińska, zabiera przedszkolaki i dzieci z klas I-III w podróż lotniczą! Lecimy dość nietypowymi liniami lotniczymi, bo pilotami są … muzycy Orkiestry.
Każdy odcinek to pełna energii opowieść o danym kraju bądź regionie, w której nie zabraknie ciekawostek o pochodzących z niego kompozytorach, nauki podstawowych zwrotów, a nawet … przepisów kulinarnych. Odwiedziliśmy już m. in. Niemcy, USA, Włochy czy Francję.
Najbliższe premiery i muzyczne spotkania z kolejnymi krajami czekają nas 10, 17 i 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia o godzinie 11:15 na nowym kanale YouTube EduFilharmonii.
Dźwięki na start
EduFilharmonia przygotowała coś specjalnego dla melomanów ze szkół podstawowych. To koncerty szkolne „Dźwięki na start”. Wydarzenia te, przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII, odbywają się w formule rozszerzonej rzeczywistości i je także można oglądać bezpłatnie przez internet.
Akcja każdego koncertu będzie się działa w kilku miejscach jednocześnie. Piękne i potężne brzmienie Orkiestry Symfonicznej uzupełnione zostanie komentarzem animatorów, a także… uwielbianymi przez młodzież filmikami, które w zabawny sposób uzupełnią akcję koncertu.
Pierwszy koncert z cyklu „Dźwięki na start” nosi tytuł „Rozkoduj muzykę”. Dowiedzieliśmy się z niego, czym w ogóle jest dźwięk, co to jest częstotliwość i natężenie, jak zbudowane jest ucho i jak to się dzieje, że słyszymy. W koncercie zabrzmiały najbardziej znane i poruszające fragmenty dzieł Mozarta, Beethovena, Strawińskiego i Lutosławskiego.
Karnawał zwierząt to jedno zupełnie nowa propozycja, a jednocześnie tytuł jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzieł Camille’a Saint-Saënsa. Złożony z 14 miniatur utwór został nazwany przez samego autora „fantazją zoologiczną”. Poszczególne części utworu to krótkie kompozycje prezentujące różne gatunki fauny – lwa, kury, słonia, żółwie, łabędzia, kangury czy ptaki.
Aby wspomóc wyobraźnię dzieci, przygotowaliśmy specjalną wersję „Karnawału zwierząt”. Każda z miniatur zaczyna się krótkim wstępem – połączeniem tekstu, animacji i muzyki. Agata Kolasińska, niczym Krystyna Czubówna, wprowadza nas w magiczny świat fauny. Oszczędne, ale eleganckie i działające na wyobraźnię animacje to dzieło Kingi Dalskiej. Po tym wstępie możemy już zanurzyć się we fragment dzieła Saint-Saënsa, brawurowo wykonany przez Karłowicz Ensemble.
Na kolejne części „Karnawału zwierząt” zapraszamy 29 października, 5, 12, 19 i 26 listopada oraz 3, 10, 17, 24 i 31 grudnia o godzinie 12:45 na nowy kanał YouTube EduFilharmonii.
Zobacz, co jeszcze kryje nowy kanał YouTube EduFilharmonii