‘Mieczysław Karłowicz- Songs’ is finally ready and CDs will be available for sale soon. In addition to the Symphonic Orchestra, we will hear the undisputed lady of the opera stages – Małgorzata Walewska. While waiting for physical media, music from the CD can be listened to on streaming platforms
Nowa płyta w sprzedaży od 12 lutego
Filharmonia w Szczecinie, której Mieczysław Karłowicz patronuje już od ponad 60 lat, oddaje hołd temu wybitnemu polskiemu kompozytorowi i nagrywa wszystkie jego utwory.
Światło dzienne ujrzała czwarta już płyta, „Mieczysław Karłowicz – Pieśni" – tym razem prezentująca pieśni wykonane przez szczecińskich filharmoników i Małgorzatę Walewską.
Płyty CD trafią do sprzedaży już
w piątek 12 lutego. Od godziny 13:00 będzie je można kupić w promocyjnej cenie 32 zł zarówno w naszym sklepie internetowym, jak i w kasie Filharmonii. Promocja potrwa do 12 marca.
KUP TERAZ w sklepie Filharmonii
Najlepsza muzyka i znakomici artyści
Na płycie Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadził jeden z najbardziej utalentowanych skandynawskich dyrygentów –
Rune Bergmann. Jest to już trzeci album, który nagrał razem z zespołem.
Orkiestrze na płycie towarzyszy światowej sławy solistka, pierwsza dama polskiej sceny operowej –
Małgorzata Walewska. Interpretacja, obdarzonej przejmującym mezzosopranem dramatycznym, artystki tchnęła w utwory Karłowicza świeżość i lekkość, jednocześnie zachowując charakterystyczny młodopolski nastrój melancholii.
Za orkiestracje siedemnastu z dwudziestu dwóch zachowanych do dziś utworów odpowiada
Piotr Moss. Kompozytor doskonale oddał ducha epoki oraz styl kompozytorski Karłowicza, specjalnie na potrzeby płyty aranżując, pisane pierwotnie na głos i fortepian, dzieła.
Pieśni do wierszy polskich poetów
Mieczysław Karłowicz, kompozytor przełomu XIX i XX wieku, zapisał się w historii muzyki głównie jako twórca dzieł orkiestrowych, zwłaszcza poematów symfonicznych. W wieku około 20 lat, trochę na pograniczu twórczości „szkolnej”, młody artysta pisał też pieśni. W ciągu roku (od końca 1895 do końca 1896) powstały niemal wszystkie z 29 pieśni – do dziś zachowały się 22 z nich. W tych bardzo osobistych wypowiedziach artystycznych badacze twórczości Karłowicza doszukują się zapowiedzi późniejszego stylu kompozytora i charakterystycznej tęsknoty, która przenika jego utwory.