Arhythmic_Class to szczególne miejsce dedykowane miłośnikom brzmień alternatywnych i improwizowanych oraz tym, którzy nie boją się burzyć muzycznych ideałów. Tym razem na scenie gościć będzie przedstawiciel młodego pokolenia muzyków z pogranicza elektroniki i jazzu – Qba Janicki.
Jerzy Mazzoll, inicjator projektu Arhythmic Perfection Plan, zakłada istnienie muzycznego ideału, który można doskonale, wielokrotnie „odtworzyć”. Jednocześnie otwarty jest na nieskończoną ilość „pomyłek”, to znaczy na możliwości wykonania danego utworu zakładając błąd jako integralną część kompozycji.
Na jego zaproszenie do Szczecina przyjeżdżają artyści dźwięku, wirtuozi oraz producenci, którzy odnajdują tu przestrzeń intelektualną do praktycznej analizy założeń niemożliwych.
Arhythmic_Class vol. 2 to spotkanie z Qbą Janickim, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 4 lat od gry na bębnach, by w wieku 11 zainteresować się muzyką elektroniczną. Dziś jako perkusista i producent swoje doświadczenia wykorzystuje nie tylko w improwizacji i awangardzie, ale też w popie, hip-hopie i muzyce popularnej. Jest członkiem zespołów Wojtek Mazolewski Quintet, Bambuko i Kondensator Przepływu. Na swoim koncie ma setki koncertów i współpracę między innymi z Roscoe Mitchellem, Jerzym Mazzollem, Stevem Buchananem, Jackiem Sienkiewiczem i An On Bast.
W 2016 r. wyprodukował album „HORE” legendarnego rapera Vienia. Jest również autorem muzyki do spektakli i słuchowisk teatralnych oraz do filmów dokumentalnych. Muzykę ma we krwi – jest synem Sławka Janickiego, cenionego kontrabasisty i współzałożyciela słynnego bydgosko-warszawskiego klubu Mózg.
Koncert Arhythmic_Class vol. 2 odbędzie się we wtorek, 14 czerwca o godz. 19 w Akademii Sztuki, Sala Czarna.
Trzecia odsłona cyklu odbędzie się po wakacjach. 7 września w Akademii Sztuki zaprezentuje się Artur Maćkowiak, a 5 października Adam Witkowski.
Organizatorem wydarzenia jest Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie.
Wydarzenie na
facebook.com.