Filharmonia w Szczecinie i Kwartalnik „Przekrój” proszą do tańca! To kolejna odsłona imprezy, ale po raz pierwszy odbędzie się ona w Szczecinie poza Warszawą. Festiwalowe afterparty zaleje biały hol Filharmonii muzyką i światłem, o co zadba m.in. duet audiowizualny Bartosz Weber / VTR. Ubierzcie wygodne obuwie i zapewnijcie sobie miłe towarzystwo – będziemy tańczyć do upadłego! Wstęp z bezpłatnymi wejściówkami do odebrania od 3 września w kasie Filharmonii.
Bartosz Weber / VTR
Duet audiowizualny, tworzony przez, Bartosza Webera i Wiktora Podgórskiego. Webera znać można z Baaby, Mitch & Mitch, czy Slalomu. Jego solowa muzyka jest zdecydowanym powrotem w stronę elektroniki. Początkowo założeniem był odwrót od świata cyfrowego i podróż w stronę analogowego brzmienia. Miłość do samplingu w pewnym momencie wzięła jednak górę. Wiktor studiował grafikę na krakowskiej ASP, ale muzyka zawsze była mu bardzo bliska. Przez lata grywał amatorsko z przyjaciółmi, co sprawiło, że łatwiej tworzą mu się skojarzenia z rytmem, dźwiękiem, nastrojem. Zawodowo zajmował się zaś projektowaniem multimedialnych ekspozycji muzealnych. Praca z przestrzenią, pozwala zrozumieć, jak ludzie się w niej zachowują, jak odbierają pewne sygnały, które chcemy im przekazać.
Broshuda
Zdradzając szeroki wachlarz wpływów w zakresie kompozycji, muzyka Broshudy zawiera w sobie elementy sztuki dźwięku, techniki elektroakustyczne, przetworzone słowo mówione i nagrania terenowe, a także bardziej rytmicznie utwory wypełnione ciężkimi bitami.
Podążając śladami legendarnej społeczności artystycznej Fluxus, Broshuda znalazł inspirację w interdyscyplinarnym etosie ich twórczości. Ta sama postawa jest widoczna w jego utworach muzycznych, co skutkuje szczegółowymi szkicami, które jednocześnie pokazują i ukrywają ich wewnętrzną logikę podczas komunikowania szeregu starannie wyodrębnianych emocji i uczuć.
Towarzyszyć mu będzie kolektyw Fatamorgana. Warszawską grupę wizualizatorów Fatamorgana tworzą Mikołaj Chylak, Zuzanna Kofta i Tomasz Melissa. Artyści działają na żywo, w kooperacji z muzykami tworzącymi muzykę eksperymentalną i improwizowaną.
Lily Haz
DJka i producenka pochodząca z Tel Awiwu. DJ – rezydentka w Teder FM i Romano w Tel Awiwie. Publikowała swoją muzykę nakładami takich wytwórni jak Tom Tom Disco, Night Noise i Tofistock; miksy DJskie w Lullabies for insomniacs, hipnotyczny groove, Oko DJ 'pussy nightmare' w radiu LYL, wytwórnii Riotvan z Pantherą Krause, Red Light Radio i nie tylko.