Wystawa indywidualna ukazująca rolę wyboru materiału jako jednego z kluczowych aspektów w projektowaniu architektury wnętrz. Tekstura, czy faktura w projektowaniu ma priorytetowe znaczenie, ponieważ określa odpowiedni dobór materiału, który zostanie zastosowany w realnym projekcie danej formy użytkowej, wnętrza czy przestrzeni otwartej. Ta decyzja projektowa ma newralgiczne znaczenie dla funkcjonalności danego komponentu wnętrza, determinuje także u projektanta odpowiednie jego zastosowanie.
Ogromną złożoność aspektów związanych z wykorzystaniem danego surowca, jego cech, wymagań, możliwości wykorzystania, aspektów wizualnych, trwałości, musi wziąć pod uwagę architekt wnętrz, który projektuje przestrzeń zarówno tą publiczną, prywatną, czy pochylając się nad pojedynczą formą użytkową. Tekstura, czy też materiał może stanowić także inspirację, punkt wyjścia do początkowego pomysłu na zaprojektowanie danej przestrzeni. Podczas wystawy podjęta zostanie próba przedstawienia tych złożonych aspektów zwianych z projektowaniem z wykorzystaniem konkretnych materiałów, tekstur i faktur.
Wystawa indywidualna
Dominika Zawojska-Kuriata
Dominika Zawojska-Kuriata
W 2012 roku obroniła dyplom licencjacki pod kierunkiem prof. H. Regimowicza,
prof.zw. UAP na Akademii Sztuki na Wydziale Sztuk Wizualnych specjalność Architektura Wnętrz i Scenografia. Praca odnosiła się do twórczości Karima Rashida. W 2014 roku obroniła dyplom magisterski na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pod kierunkiem Prof. zw. UAP J. Jurka. Dyplom magisterski dotyczył projektu wnętrza Hotelu w Korytowie wraz z jego otoczeniem.
W 2019 roku otrzymała tytuł doktora sztuki na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Rozprawa doktorska nosiła tytuł: „Możliwości adaptacji wnętrz dworców kolejowych na przykładzie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej”, dzieło doktorskie odnosiło się do projektu obiektu kolejowego zlokalizowanego w dzielnicy Pomorzany w Szczecinie. Promotorem pracy był Prof. J. Jurek, prof. zw. UAP.
W roku akademickim 2020/2021 pełniła rolę Kierownika Katedry Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie.
Od 2021 roku Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzi Pracownię Projektowania Architektury Wnętrz i Kształtowania przestrzeni publicznej, która dyplomuje na I i II stopniu studiów.
Tworzy liczne projekty, które doczekały się swoich realizacji między innymi na terenie Szczecina, Poznania, Warszawy oraz Berlin, prezentuje je podczas międzynarodowych i krajowych wystaw, konferencji architektonicznych i wnętrzarskich. Specjalizuje się w projektowaniu architektury wnętrz, przestrzeni publicznej, wystawiennictwa, form meblowych.