Doktor habilitowany. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu z klasy profesora Stanisława Firleja. Stypendysta Miasta Szczecin i Towarzystwa Przyjaciół Szczecina. Debiutował z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej (1998), wykonując Koncert wiolonczelowy Eduarda Lalo pod batutą Tomasz Bugaja. Koncertował z następującymi dyrygentami: Markiem Pijarowskim, Czesławem Grabowskim, Jackiem Kraszewskim, Warcisławem Kuncem, Bohdanem Boguszewskim, Eugeniuszem Kusem, Ivanem Repušićem i Zygmuntem Rychertem. Jako solista i kameralista współpracował z takimi artystami jak Roman Jabłoński, Kevin Kenner, Bartłomiej Nizioł, Patrycja Piekutowska, Anna Maria Staśkiewicz i Agata Szymczewska. W roku 2010 wystąpił w trio z Patrycją Piekutowską – skrzypaczką i Sławomirem Wilkiem – pianistą, w słynnej nowojorskiej sali Carnegie Hall.
W roku 2011 zrealizował partię wiolonczeli na płycie Katarzyny Nosowskiej 8. Regularnie nagrywa muzykę do przedstawień teatralnych i projektów filmowych. Od 2006 roku jest koncertmistrzem grupy wiolonczel w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Od roku 2007 prowadzi klasę wiolonczeli w szczecińskiej Akademii Sztuki (przed 2010 r. filia poznańskiej Akademii Muzycznej). Od 2013 roku wraz z Eugenem Prochaćem (Słowacja), Adamem Javorkai’em (Węgry), Petrem Nouzovskim (Czechy) jest członkiem międzynarodowego projektu Visegrad cello quartet. W 2014 roku został zaproszony przez berlińską orkiestrę Deutsche Kammer Orchester do poprowadzenia jako koncertmistrz grupy wiolonczel dwóch koncertów w Korei Południowej (Seul, Busan).
W tym samym roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych, a w 2018 doktora habilitowanego. Koncertował w Niemczech, Czechach, Portugalii, Hiszpanii, Chorwacji, Danii, Korei Południowej, USA, we Włoszech, Francji, na Słowacji i na Węgrzech. Jest autorem transkrypcji pieśni Karola Szymanowskiego, które wraz z pozostałymi opracowaniami muzyki Szymanowskiego na wiolonczele i fortepian (Sławomir Wilk) zostały wydane na płycie CD Karol Szymanowski. Works for cello and piano. Gra na wiolonczelach Wojciecha Topy (Zakopane 2008) oraz na współczesnym rumuńskim instrumencie niewiadomego pochodzenia.
fot. Bartek Barczyk