Zapraszamy na wirtualną wystawę prac pedagogów Wydziału Grafiki i Wydziału Architektury Wnętrz z okazji jubileuszu 10-lecia Akademii Sztuki w Szczecinie. Wystawa będzie dostępna na dedykowanej podstronie uczelni od 10 czerwca w formie aplikacji do pobrania, a zaprezentowane zostaną prace z szerokiego zakresu sztuk wizualnych.
Wydział Grafiki i Wydział Architektury Wnętrz, a wcześniej Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, powstał na bazie kadry Wydziału Grafiki i Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie, która istniała od 15 lipca 1995 r. Jej pomysłodawcami i założycielami byli prof. Maria Radomska-Tomczuk i prof. Jerzy Materne, którzy przy wsparciu szczecińskich artystów i naukowców jak i wybitnych pedagogów ówczesnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dzisiaj Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) zainicjowali artystyczne szkolnictwo wyższe w dziedzinie sztuk plastycznych na Pomorzu Zachodnim.
W ramach podsumowania ostatnich 10 lat Akademii Sztuki w Szczecinie, a także w pewien sposób współpracy Filharmonii z uczelnią, pragniemy Państwu przedstawić twórczość własną artystów/projektantów, którzy na co dzień pracują ze studentami przy ich projektach semestralnych i dyplomowych. Ich dorobek, doświadczenie i nieustanny rozwój jest nieodzowną składową zawodu nauczyciela akademickiego.
Na wystawie online zaprezentowane zostaną prace z szerokiego zakresu sztuk wizualnych. Zobaczyć będzie można realizacje związane z projektowaniem architektury wnętrz i przestrzeni
wirtualnej, grafiki artystycznej i projektowej, malarstwa, fotografii, form przestrzennych jak i innych działań związanych z szeroko pojętymi sztukami plastycznymi.
Od 10 czerwca wystawa dostępna wirtualnie pod adresem: 10latwystawa.akademiasztuki.eu/ w formie aplikacji do pobrania.
Współorganizator wystawy: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Galeria Poziom 4
Kuratorzy:
- dr Dominika Zawojska-Kuriata, ad.
- dr hab. Irek Kuriata, prof.AS.
- dr Olga Kiedrowicz-Switalska,
- mgr Tomasz Switalski,
- mgr Andrzej Pestka,
- dr Adam Klasa.
Projekt wystawy online: