Seria Contemporary Creators w ramach międzynarodowego projektu Music.Multimedia.Management. ukaże spektrum zagadnień związanych z aktualnymi uwarunkowaniami w zakresie kreacji i produkcji wydarzeń artystycznych, w oparciu o indywidualne doświadczenia rozmówców.
Für die Anmeldung zum Newsletter ist die folgende Einwilligung und Erklärung erforderlich!
Nasi goście opowiedzą o specyfice swojego zawodu, o procesie twórczym, a także o tym, co dzieje się za kulisami. Filmy przybliżają punkt widzenia artystów i producentów, a także ich odczucia w kwestiach takich jak jakość realizacji koncertów, nagrań albumów muzycznych czy poziom oświetlenia wydarzeń. Próbują zmierzyć się z odpowiedziami na pytania m.in.: jak wygląda komunikacja i rozwój publiczności z perspektywy artysty oraz jakie emocje towarzyszą im dziś w dobie pandemii?
Zdradzają również gdzie znajdują inspirację i motywację do dalszego działania i rozwoju. Filmy dedykowane są uczestnikom projektu Music.Multimedia.Management oraz wszystkim osobom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy w tym obszarze.
Felice Ross
Pierwszy gość serii Contemporary Creators, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych reżyserek światła, współtworzących wiele współczesnych przedstawień teatralnych, operowych oraz tanecznych. Felice Ross pracuje przy oświetleniu scenicznym od 15 roku życia. Pracowała jako operator świateł, technik oświetleniowy i jako szef działu oświetlenia w Operze Izraelskiej, a także jako reżyser świateł. Felice reżyserowała światła do wielu spektakli, a także instalacji artystycznych w Izraelu, Europie, USA, Korei Południowej, Japonii, RPA i Wielkiej Brytanii.
Przez lata kariery prowadziła wiele kursów mistrzowskich i warsztatów. Zasiadała w jury Akademii Teatralnej w Warszawie, a także w jury Praskiego Quadriennale. Trzykrotnie otrzymała doroczną nagrodę za najlepszą reżyserię świateł w Izraelu, najlepsze oświetlenie na Festiwalu Teatralnym w Akko oraz nagrodę za najlepsze oświetlenie do spektaklu klasycznego w Polsce. Została wyróżniona honorowym członkostwem w Hiszpańskim Związku Reżyserów Świateł. W 2018 roku Felice została uhonorowana przez Sir Paula McCartney’a w Liverpool Institute for Performing Arts. W Polsce Felice współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim od 1998 roku. Współpracowała również z Grzegorzem Jarzyną, Mariuszem Trelińskim, Andrzejem Sewerynem i Natalią Korczakowską.
Czym jest M.M.M.?
Music.Multimedia.Management. to dwuletni, interdyscyplinarny program skierowany do osób zainteresowanych pracą przy produkcji międzynarodowych wydarzeń artystycznych. Program obejmuje sześć obszarów tematycznych zaprojektowanych w formie kursów online, które prowadzą eksperci z całego świata oraz praktyczne szkolenia i praktyki mentorskie w Polsce i Norwegii.
Projekt jest skierowany do: studentów, absolwentów akademii artystycznych / muzycznych / humanistycznych; pracowników organizacji artystycznych, którzy chcą nawiązywać kontakty, poszerzać swoją wiedzę, podnosić umiejętności, przekwalifikowywać się niezależnych artystów, którzy chcą podnieść umiejętności w zakresie zarządzania i produkcji;początkujących menedżerów sztuki, dyrektorów artystycznych, programistów, kuratorów, producentów, projektantów i techników. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 18+ z dowolnego zakątka świata. Jednym z warunków uczestnictwa w programie jest dobra znajomość języka angielskiego.
Kursy są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Odbywając praktykę poza miejscem zamieszkania można otrzymać dofinansowanie, a także odbyć opłacany przez organizatorów staż.
Weź udział w nowym projekcie szkoleniowo-artystycznym Music.Multimedia.Management.
Projekt zakłada:
darmowe kursy online z udziałem ekspertów z całego świata
możliwość odbycia 2-tygodniowych praktyk w Polsce i w Norwegii
2-miesięczne płatne staże w Polsce lub w Norwegii
Certyfikat ukończenia szkoleń
Na zgłoszenia czekamy do 5 maja 2021 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej mmmproject.eu.