Trwa nabór do międzynarodowego programu edukacyjno-artystycznego Music.Multimedia.Management. Dziś przedstawiamy naszą ekspertkę – Joannę Napieralską, reżyser dźwięku i właścicielkę firmy Sound Domain, która specjalizuje się w postprodukcji i rekonstrukcji dźwięku filmowego.
Für die Anmeldung zum Newsletter ist die folgende Einwilligung und Erklärung erforderlich!
Music.Multimedia.Management. to dwuletni, interdyscyplinarny program skierowany do osób zainteresowanych pracą przy produkcji międzynarodowych wydarzeń artystycznych.
Program obejmuje sześć obszarów tematycznych zaprojektowanych w formie kursów online, które prowadzą eksperci z całego świata oraz praktyczne szkolenia i praktyki mentorskie w Polsce i Norwegii.
Projekt jest skierowany do: studentów, absolwentów akademii artystycznych / muzycznych / humanistycznych; pracowników organizacji artystycznych, którzy chcą nawiązywać kontakty, poszerzać swoją wiedzę, podnosić umiejętności, przekwalifikowywać się
niezależnych artystów, którzy chcą podnieść umiejętności w zakresie zarządzania i produkcji; początkujących menedżerów sztuki, dyrektorów artystycznych, programistów, kuratorów, producentów, projektantów i techników. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 18+ z dowolnego zakątka świata. Jednym z warunków uczestnictwa w programie jest dobra znajomość języka angielskiego.
Kursy są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Odbywając praktykę poza miejscem zamieszkania można otrzymać dofinansowanie, a także odbyć opłacany przez organizatorów staż.
Poznaj tutorów – Joanna Napieralska
Joanna Napieralska to uznana w świecie filmu i muzyki reżyser dźwięku. Oprócz pracy naukowej prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Sound Domain, która specjalizuje się w postprodukcji i rekonstrukcji dźwięku filmowego.
Studiowała reżyserię dźwięku w AMiFC w Warszawie,
otrzymując w 1986 roku tytuł mgr sztuki – o specjalności reżysera dźwięku w filmie. W 2005 roku obroniła doktorat w dziedzinie sztuk muzycznych – specjalność reżyseria dźwięku w filmie. W 2013 otrzymała tytuł doktora habilitowanego, a w 2018 tytuł profesora. W latach 1994 – 2006 była pracownikiem regionalnego oddziału TVP SA w Szczecinie Od 2001 roku jest pracownikiem dydaktyczno – naukowym Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
W swej pracy zawodowej ma na koncie współpracę przy licznych
filmach fabularnych, dokumentalnych i spektaklach telewizyjnych. Pracowała m.in przy „Dekalogu VI” i „Dekalogu IX” Krzysztofa Kieślowskiego, „Lawie” Tadeusza Konwickiego czy „Ucieczce z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego.
Jest współpracownikiem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Autorka i redaktor naukowy podręczników, monografii i artykułów naukowych.
Zgłoś się do projektu
Weź udział w nowym projekcie szkoleniowo-artystycznym Music.Multimedia.Management.
Projekt zakłada:
darmowe kursy online z udziałem ekspertów z całego świata
możliwość odbycia 2-tygodniowych praktyk w Polsce i w Norwegii
2-miesięczne płatne staże w Polsce lub w Norwegii
certyfikat ukończenia szkoleń
Na zgłoszenia czekamy do 5 maja 2021 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej mmmproject.eu.