Przed nami dwa tygodnie odpoczynku pomiędzy semestrami w szkołach podstawowych i średnich. To także doskonała okazja do nadrobienia zaległości w odwiedzinach w szczecińskiej filharmonii. Dla dzieci – dodatkowe zwiedzania Filharmonii i dużo materiałów na naszych kanałach w social media. Dla dorosłych – wyjątkowe koncerty i specjalna akcja promocyjna. Oferta aktualna jest do 13.02.2022.
Zimowe zwiedzanie Filharmonii
W drugim tygodniu ferii odbędzie się bezpłatne zwiedzanie Filharmonii. Zwiedzanie przewidziane jest dla grup zorganizowanych, które wcześniej zgłoszą się do nas mailow na adres:
zwiedzanie@filharmonia.szczecin.pl. Zapraszamy Was:
- 8.02.2022 o godz. 13:00
- 9.02.2022 o godz. 13:00
- 10.02.2022 o godz. 13:00
- 11.02. 2022 o godz. 13:00
Zwiedzanie trwa około 45 minut. Rozpoczyna się w holu Filharmonii i prowadzi przez salę kameralną, gdzie wyświetlany jest film, poprzez Galerię Poziom 4., salę symfoniczną, Galerię przy Cerkwi, aż do sklepu pamiątkami i wydawnictwami.
Premiera koncertu rodzinnego
13 lutego odbędzie się bezpłatna premiera koncertu rodzinnego pt.: „Akademia Pana Kleksa”. Koncert inspirowany jest najpopularniejszym dziełem Jana Brzechwy. Książka, choć napisana i wydana w 1946 roku, do dziś jest lubiana przez całe pokolenia młodszych i starszych czytelników. Niesforny dwunastoletni Adaś Niezgódka zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami, a imiona wszystkich zaczynają się na literę A. Opiekuje się nimi pan Kleks – nauczyciel zwariowany i bardzo charyzmatyczny, którego niestandardowe metody sprawiają, że nauka staje się fantastyczną przygodą. Inspiracją dla koncertu są piosenki z ekranizacji książki z 1984 roku, więc będzie trochę musicalowo. A ponieważ przesłanie „Akademii Pana Kleksa” jest ponadczasowe i wciąż aktualne, nasz koncert zagraliśmy także dla uczniów klas IV-VIII. To wydarzenie będzie wyjątkową okazją do wspólnego śpiewania znanych i uwielbianych przez wszystkich niezapomnianych piosenek, a do tego będzie ono dostępne zupełnie za darmo na kanale EduFilharmonia na YouTube oraz na facebookowej stronie Filharmonii w Szczecinie. Początek o godzinie 17:00.
Rozpoczyna się koncertowy luty w Filharmonii
Od początku najkrótszego miesiąca w roku, w repertuarze Filharmonii, znalazło się kilka interesujących propozycji ze wszystkich cyklów koncertowych Filharmonii.
2 lutego w sali kameralnej odbędzie się koncert Miniatury Polskie z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków – Piotra Pławnera. Towarzyszyć mu będzie pianista Piotr Sałajczyk. W repertuarze znajdą Państwo kompozycje m.in. Paderewskiego, Zarzyckiego, Szymanowskiego czy Wieniawskiego. Początek koncertu o godzinie 19:00.
4 lutego, w sali symfonicznej odbędzie się koncert Edicsona Ruiza – wybitnego młodego kontrabasisty, który w 2001 roku został członkiem jednej z najlepszych orkiestr świata – Filharmoników Berlińskich jako najmłodszy muzyk w jej długiej historii. Wraz z nim wystąpi także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Rune Bergmanna. Muzycy tego dnia zagarają kompozycję Oschera i Dvořaka. Początek o godzinie 19:00.
10 lutego w sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie usłyszą Państwo zespół VOŁOSI. to zespół, który po prostu dobrze się bawi, improwizując na scenie i zarażając wszystkich słuchaczy pozytywną energią. Zadebiutował na festiwalu Nowa Tradycja w roku 2010 i błyskawicznie zdobył międzynarodowe uznanie. Ich interpretacje, bazujące na muzyce ludowej o karpackich korzeniach, łączą się z pełną energii improwizacją o cechach jazzowych i rockowych. Początek koncertu o godzinie 19:00.
11 lutego w sali symfonicznej będziemy świętować 60 lat pracy twórczej Zygmunta Krauze. To jeden z najważniejszych artystów swojego pokolenia, uznany kompozytor, ceniony pianista, pedagog, organizator życia muzycznego i juror wielu międzynarodowych konkursów. Dorobek kompozytorski Zygmunta Krauzego to m.in. siedem oper – „Gwiazda” (1981), „Balthazar” (2001), „Iwona, księżniczka Burgunda” (2004), „Polieukt” (2010), „Pułapka” (2011), „Olimpia z Gdańska” (2015) i „Yemaya – Królowa Mórz” (2019). Początek koncertu o godzinie 19:00.
Jednocześnie przy tym wydarzeniu zachęcamy do odwiedzenia Galerii Poziom 4. oraz Galerii Przy Cerkwii. Od 26 stycznia do 26 marca możecie Państwo zobaczyć zdjęcia wybitnego polskiego jazzmana, który czasami stawał także za aparatem – Andrzeja Dąbrowskiego. Z bogatego archiwum wybraliśmy 36 zdjęć z takich niezwykłych imprez jak pierwszy Jazz Camping w schronisku na Kalatówkach w 1959 roku, z udziałem czołowych polskich muzyków jazzowych, czy festiwale Jazz Jamboree lat sześćdziesiątych oraz portrety światowej sławy jazzmanów. Bilety do na wystawę można zakupić w kasie Filharmonii lub za pośrednictwem
naszej strony internetowej.
Przypominamy także, że obie galerię działają w nowych godzinach:
PIĄTKI, 16:00 – 18:00, ostatnie wejście dla zwiedzających o godzinie 17:40
SOBOTY, 12:00 – 16:00, ostatnie wejście dla zwiedzających o godzinie 15:40
Specjalna promocja dla fanów jazzu i fotografii
Z okazji wystawy w Filharmonii, pojawiła się także specjalna promocja w naszym sklepie. Na hasło „WYSTAWA” otrzymacie Państwo -20% na zakup książki „Andrzej Dąbrowski. Do zwariowania jeden krok” Agnieszki Matyni-Dąbrowskiej. Promocja będzie obowiązywała do 6.02.2022.