Rok szkolny zbliża się ku końcowi, a przed wami ostatnie godziny spędzone na nauce. W tym roku było dużo pracy – jak w ulu, prawda? A co robić w czerwcu, kiedy już wszystkie oceny będą wystawione? Przyjść do Filharmonii i grać w grę! Zapraszamy uczniów klas V – VI szkół podstawowych, wraz z opiekunami, do wzięcia udziału w naszej najnowszej produkcji edukacyjnej „UL. Ku harmonii”! Rozpoczynamy w środę 13 czerwca. Będzie miodzio.
Für die Anmeldung zum Newsletter ist die folgende Einwilligung und Erklärung erforderlich!
Gra to element kampanii społecznej „Słyszę dobre dźwięki”, której celem jest zwiększenie świadomości związanej z pielęgnacją i ochroną słuchu – mówi Kinga Rabińska, koordynatorka akcji „Słyszę dobre dźwięki”. Integracja sensoryczna, czyli pełne wykorzystanie naszych zmysłów – wzroku, słuchu, równowagi, dotyku i czucia, jest głównym tematem naszej gry. Uczestnicy przeniosą się fabularnie do wielkiego ula. Tam, podobnie jak pracowite pszczoły, będą zespołowo rozwiązywać zadania korzystając ze wszystkich zmysłów - dodaje Rabińska.
Gra rozegra się 13 czerwca 2018 r. w godzinach 10.00-13.00. Zgłoszenia grup uczniów można wysyłać na adres e-mail: uslysz@filharmonia.szczecin.pl, w tytule wpisując „UL. Ku harmonii”. W treści e-maila należy podać nazwę i adres szkoły, imiona i nazwiska oraz numery telefonów opiekunów. W każdej z grup powinno być 12 uczniów i jeden opiekun. Szkoła może zgłosić więcej niż jedną grupę.
Liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. Z zakwalifikowanymi grupami skontaktujemy się e-mailowo i telefonicznie.
To już druga gra miejska połączona z akcją dbania o słuch. W zeszłym roku, z okazji pierwszego dnia wiosny, uczniowie szczecińskich szkół zagrali w „Pod słuch – na tropie ciszy”, której celem było odnalezienie ukrytej w Filharmonii ciszy. Ponad 150 uczniów, którzy wzięli udział w zabawie zostało podzielonych na 12 drużyn – ich nazwy związane były z muzyką. W grze były między innymi forte – czyli głośno, piano – cicho, czy mormorando, które oznacza mruczenie. Każda z nich musiała przejść z mapą 12 stacji i wykonać przeróżne zadania.
Jeżeli ciekawi Was, jak wyglądała zeszłoroczna rywalizacja, zobaczcie nasz film :)
Partnerami wydarzenia są High Definition Dance Studio, Staropolska Miodziarnia, Szczecińska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego.