Co sprawia, że przeboje Earth, Wind & Fire brzmią tak zjawiskowo? Dlaczego James Brown porywał swą muzyką ludzi do tańca? Gdzie tkwiła magia brzmienia The Chase? Odpowiedź jest prosta – w każdym z tych zespołów ważną rolę odgrywały instrumenty dęte: saksofony, puzony, tuba i trąbki, wraz ze spajającą ich brzmienie perkusją. Taki zestaw instrumentów wywodzi się z tradycji nowoorleańskich brass bandów i jest gotową receptą na niepowtarzalne, energetyczne brzmienie. A to zagości w Filharmonii już 12 czerwca (wtorek) o godzinie 19:00 w sali symfonicznej. Na scenie pojawi się Dizzy Boyz Brass Band! Bilety w cenie od 20 do 40 zł pojawią się w sprzedaży od 18 kwietnia. Można je będzie kupić zarówno w kasie Filharmonii, jak i na
filhamonia.szczecin.plDizzy Boyz Brass Band – to bardzo interesujący i nowatorski projekt na polskiej scenie muzycznej. Zespół tworzą znamienici muzycy polskiej sceny jazzowej:
Jakub Domański (trąbka),
Kacper Grzanka (trąbka),
Maciej Sokołowski (saksofon altowy),
Filip Szulc (saksofon barytonowy),
Piotr Banyś (puzon tenorowy),
Maciej Łakomy (puzon basowy),
Zbigniew Wilk (tuba),
Maksymilian Mińczykowski (perkusja),
Bartłomiej Krawczak (perkusja) oraz
Daniel Moszczyński (wokal).
Gościem specjalnym koncertu będzie Andrea Tofanelli – wieloletni trębacz big bandu Maynarda Fergusona. Jako artysta firmy Yamaha koncertuje na całym świecie m. in. z Tomem Jonesem czy Michaelem Bublè. Ponadto jest utytułowanym pedagogiem prowadzącym masterclassy na całym świecie, oraz wykładowcą dwóch włoskich uczelni.
Andrea Tofanelli urodził się 26 lipca 1965 roku w Viareggio we Włoszech. W wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na trąbce w zespole z muzykami związanymi z Deanem Bemedettim, słynnym włosko-amerykańskim saksofonistą jazzowym, o którym wspominają wszystkie oficjalne biografie Charliego Parkera. W wieku 14 lat Andrea zaczął współpracować z włoskimi big bandami. Dwa lata później rozpoczął naukę w Konserwatorium „Instituto Musicale Pareggiato L. Boccherini” w mieście urodzenia Giacomo Pucciniego – Luce. W 1987 roku Tofanelli ukończył konserwatorium z wyróżnieniem. W tym samym roku zaczął pobierać lekcje w Stanach Zjednoczonych u Armando Ghitally – solisty Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej oraz teatru Uniwersytetu w Michigan. Ponadto pobierał również lekcje w zakresie trąbki jazzowej u O. Valdambriniego i S. Fanniego z RAI Television Orchestras w Rzymie i Mediolanie.
Jako muzyk jazzowy,
Andrea Tofanelli występował w m. in. z Maynardem Fergusonem i jego Big Bop Nouveau, Randym Breckerem i Claudio Roditim, Peterem Erskinem, Kennym Wheelerm, Tomem Harrellem, Paulem Jeffreyem, Davem Liebmanem, Ericiem Marienthalem, Butchem Milesem, Carmen Bradford, Frankiem Fosterem, Tellem Brönnerem, New York Voices, Carlem Andersonem, Lee Konitzem, Johnem Taylorem, Lewem Soloffem. Andrea Tofanelli nagrał ponad 500 albumów w różnych gatunkach muzycznych, współpracując między innymi z Georgem Michaelem, Burtem Bacharachem, Joe Cockerem, Michaelem Buble.