Arhythmic Perfection Plan to wydarzenie dedykowane i w całości poświęcone improwizacji – nowej i wolnej. Tegoroczna, trzecia już edycja, nie jest pod tym względem wyjątkowa. I w tym roku czysta forma gmachu Filharmonii w Szczecinie stanie się przestrzenią twórczej, nieszablonej aktywności artystycznej.
Tadeusz Sudnik
Kompozytor, improwizator, performer, reżyser dźwięku. Przez wiele lat związany ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia, gdzie nagrywał muzykę elektroniczną, teatralną, filmową i baletową. W latach 70. brał udział w projektach Andrzeja Bieżana oraz Andrzeja Mitana. Był częśćią projektu Freelectronic, połączenia elektroniki i free jazzu Tomasza Stańki, które podbiło wówczas całą Europę (i doczekało kilku powrotów, m.in. w 2004 i 2016 roku).
Pierwsza dekada XXI wieku zastała Sudnika w składzie dwóch zespołów: Amusos, kierowanego przez Adama Pierończyka oraz Transylvaniana pod wodzą Maurice’a de Martina. Od 2001 regularnie grywa muzykę intuitywną w nietypowych lokacjach jako stały członek Kawalerów Błotnych (Krzysztof Knittel, Jerzy Kornowicz, Ryszard Latecki, Mieczysław Litwiński, Tadeusz Wielecki). Ponadto współpracował m.in. z Apostolisem Anthimosem, Mamadou Dioufem, Zoharem Fresco, Gunnarem Geisem, Peterem Gigerem, Adrianem Mearsem, Aliną Mleczko, Leszkiem Możdżerem, Helmutem Nadolskim, Zdzisławem Piernikiem, Andrzejem Przybielskim, Der Rotte Bereich, Dom Um Romao, Sonnym Sharrockiem, Stołem Pańskim, Garym Thomasem i Michaelem Zerangiem.
Ponadto Tadeusz Sudnik współtworzył mniej lub bardziej efemeryczne projekty, takie jak „Sudodud” z Tomaszem Dudą, Dwa Światy z Iwoną Jędruch, „Park Maszynowy” z Włodzimierzem Kinorskim, „Linia Zwykła” z Aleksandrem Koreckim, „Interakcje” z Krzysztofem Knittlem, „Analogics” z Wojciechem Konikiewiczem, „Digivooco” z Pierończykiem i wiele innych. Występował na wielu festiwalach, m.in. w Montreaux, Berlinie, La Mans, Madrycie, Atenach, Zurychu, Gdyni, Wrocławiu i Warszawie.
HATI (Rafał Iwański i Rafał Kołacki) – duet muzyczny z Torunia bazujący na brzmieniu instrumentów akustycznych, etnicznych i obiektów z recyklingu, łączący eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Od 2003 r. grupa zagrała kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Węgrzech i na Litwie. Muzycy pojawili się też na wielu ważnych festiwalach muzyki współczesnej i sztuki audiowizualnej, jak m.in. Unsound Festival w Nowym Jorku, Equinox Festival w Londynie, Menuo Juodaragis na Litwie, Fano Free Folk Festival w Danii, CTM w Berlinie, Ars Electronica w Linz, Trans/Wizje w Warszawie.
Muzycy HATI brali udział w nagraniach, realizacji i wydaniu kilkudziesięciu płyt oraz współpracowali koncertowo i w studio m.in. z takimi artystami jak Z'EV, John Zorn, Zdzisław Piernik, Sławomir Ciesielski (Republika), Jerzy Mazzoll, Andrzej Przybielski, PURE, Maciej Magura Góralski, Robert Curgenven, grupa PAS, Raymond Salvatore Harmon. Albumy HATI zbierały świetne recenzje w prasie polskiej i zagranicznej. Od 2007 r. podstawowy skład HATI to Rafał Iwański (występujący solo jako X-Navi:Et oraz w zespołach Kapital, Voices of the Cosmos, Innercity Ensemble, Alameda 5) i Rafał Kołacki (Mammoth Ulthana, Tonopolis, Innercity Ensemble, T'ien Lai). R. Iwański i R. Kołacki są też pomysłodawcami i współorganizatorami międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival organizowanego od 2008 r. w CSW Znaki Czasu w Toruniu.
Organizatorami wydarzenia są Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie oraz Mazzolleum.
DETAILS
Sudnik | Hati
25-10-2018 19:00