Pękala, Weber i Podgórski to wciąż eksperymentujący twórcy polskiej niezależnej sceny muzycznej. W Filharmonii w Szczecinie zaprezentują najnowszy projekt naukowo-artystyczny. Opiera się on na wiedzy o wpływie dźwięku na ludzkie ciało, a stanowi prawdziwe muzyczno-wizualne misterium.
Miłosz Pękala to gruntowanie wykształcony i nagradzany perkusista współpracujący m.in. z sięgającym po muzykę współczesną i improwizowaną kwartetem Kwadrofonik, kultową już w Polsce formacją Mitch & Mitch oraz orkiestrą Sinfonia Varsovia. Bartosz Weber to multiinstrumentalista, założyciel awangardowego zespołu jazzowego Baaba, członek zespołu Mitch & Mitch, zaangażowany w działania stowarzyszenia/wytwórni Lado ABC. Wiktor Podgórski to artysta wizualny tworzący na styku dźwięku i ruchomego obrazu, którego prace prezentowane są m.in. w galeriach i na festiwalach sztuki, w tym animacji.
To artystyczne trio odpowiada za stworzenie swoistego seansu, który estetycznie osadzony jest pomiędzy współczesną muzyką elektroakustyczną, jazzem i minimalizmem. Inspiracje do tego przedsięwzięcia artyści czerpali z takich dziedzin, jak medycyna, fizyka kwantowa oraz kultura Wschodu. Warstwa rytmiczna utworów opiera się na zapisach badań elektrokardiograficznych, a muzycy w trakcie koncertu wprowadzają dźwięki o częstotliwościach budujących nastrój transu: pojawiają się dźwięki serca, tętna oraz rezonansów, które naturalnie wpływają na emocje człowieka.
Muzyczny seans wypełniony jest naturalnym pulsem i atmosferą medytacji. Wykorzystane na koncercie egzotyczne instrumentarium perkusyjne wzmaga poczucie relaksu. Nierozerwalnie towarzyszące dźwiękom artystyczne wizualizacje, opierające się na wielobarwnym obrazie fal, nasilają doznania i jednocześnie utrzymują wśród słuchaczy emocjonalne zaangażowanie i skupienie.
Die Ausstellung ist während der Veranstaltung verfügbar:
Plakaty | Władysław PlutaNa wystawie pokazanych zostanie ponad 60 plakatów z ostatnich 20 lat twórczości Władysława Pluty, realizowanych głównie dla potrzeb instytucji kulturalnych Krakowa, takich jak Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie, ZPAP Okręg Krakowski, Akademia Muzyczna w Krakowie, Dydo Poster Collection, Muzeum Sztuki w Ołomuńcu, Międzynarodowe Biennale i Triennale Grafiki i wiele innych. Większość plakatów stanowi serie. Prace pokazują zainteresowania autora typografią. Plakaty Władysława Pluty cechuje powściągliwość i lapidarność przekazu.
DETAILS
Lab 2: Pękala | Weber | Podgórski
23-11-2019 20:00