Artysta pochodzi z Tuluzy we Francji. Zadebiutował w 2008 roku jako Doc Colibri, wypuszczając do sieci kilka mrocznych nagrań. Pseudonim (od słynnego jazzowego numeru Theloniusa Monka) Ruby My Dear przyjął w 2010 roku. Jego zainteresowania przeszły przez światy reggae, acid, trance, drum&bass, jak również folk, funk i rock.
Tak zresztą jest nadal. Właśnie wzbogacanie języka dźwiękowego stylistyki techno o zaskakujące motywy na przykład muzyki klasycznej czy jazzowej dało owemu gatunkowi drugie życie. W plątaninie elektronicznej masy agresywnych, technoidalnych dźwięków może pojawić się metalowy „fuzz”, jak również operowy sopran szybujący ponad industrialną atmosferą muzyki. Witajcie w postmodernistycznym świecie Ruby My Dear.
------------------------------
dr Mikołaj Rykowski
Muzykolog i dyplomowany klarnecista, związany z Katedrą Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Autor książki i licznych artykułów poświęconych fenomenowi Harmoniemusik – XVIII-wiecznej praktyce zespołów instrumentów dętych. Współautor scenariuszy "Speaking concerts" i autor słownych wprowadzeń do koncertów filharmonicznych w Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi.
Die Ausstellung ist während der Veranstaltung verfügbar:
Miejsca. Rekonstrukcja IV | Tadeusz Rolke Tadeusz Rolke ur. 1929 w Warszawie. Jeden z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W latach 60. pracował w tygodniku „Stolica” oraz miesięczniku „Polska”. W latach 1970-1980 mieszkał w Niemczech i fotografował dla takich czasopism, jak „Stern”, „Spiegel”, „Die Zeit”. W swojej pracy bez trudu zmieniał fotograficzne konwencje, równe sukcesy odnosił jako fotoreporter prasowy, fotograf mody oraz twórca fotografii kreacyjnej.